Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Nasze motto

Nie zaznał nikt jeździectwa blasku, kto nigdy nie całował ujeżdżalni piasku


Oferta ośrodka:

Treningi sportowe

2. Treningi sportowe

Treningi sportowe są przeznaczone dla jeźdźców chcących doskonalić swoją jazdę na wyższym poziomie, jeździć technicznie i świadomie oraz dla zawodników którzy chcą jeździć sportowo i startować w zawodach.

Treningi sportowe odbywają się w małych grupach dwu trzy osobowych lub indywidualnie. Dzięki małej grupie treningowej uczniowie wynoszą maksymalną ilość wiedzy, trenują intensywnie oraz mają możliwość poprzez ilość powtórzeń zdobywać doświadczenie podczas wykonywania trudnych elementów.

Uczniowie z grup sportowych mają również wsparcie mentalne ze strony trenera prowadzącego oraz możliwość uczestnictwa w zajęciach teoretycznych z jazdy konnej.

System treningów częstotliwość i rodzaj dobierany jest indywidualnie do zawodnika żeby zapewnić największy postęp w najkrótszym czasie.

Na treningach uczymy prawidłowego wykonania chodów zebranych i pośrednich oraz prawidłowych przejść między tymi chodami. Doskonalimy równowagę na przeszkodzie i poprawność półsiadu. Uczymy prowadzenia konia w parkurze, utrzymania optymalnego impulsu i podstawienia oraz poprawnego widzenia odległości do przeszkody i wyliczania miejsca odskoku. Ćwiczymy poprawne prowadzenie koni w szeregach gimnastycznych, w szeregach dwuczłonowych i trójczłonowych oraz w liniach prostych i po łuku.

Uczymy poprawnego poruszania się po czworoboku ujeżdżeniowym i kreślenia rysunku figur ujeżdżeniowych.

W ramach zajęć sportowych przygotowujemy kursantów do Egzaminu na Srebrną Odznakę Jeździecką.

Dla zawodników KJW Faworyt udostępniamy konie sportowe do Egzaminów Jeżdzieckich i do startów w zawodach oraz organizujemy zawody wewnętrzne dla sprawdzenia swoich umiejętności.

Regularnie poprawiamy dosiad naszych zawodników i ich równowagę w siodle podczas skoku. Stwarzamy zawodnikom możliwość konsultacji trenerskich na koniach klubowych z trenerami wybranymi przez Klub.