Przedstawiamy nasze konie

Nasze konie szkolne

Wszystkie nasze konie są bezpieczne i prawidłowo wyszkolone, przygotowane do pracy z jeźdźcem początkującym i zaawansowanym. Mają doświadczenie startowe oraz wyjazdowe.

Konie poruszają się w rytmie i w ustawieniu na wędzidle, dzięki temu jeźdźcy mogą nauczyć się dobrej równowagi i doskonalić dosiad na pracującym rozluźnionym grzbiecie. Robią lotne zmiany nogi i chętnie pracują w zebraniu. Treningi na takich koniach wyrabiają u jeźdźca od najwcześniejszych lat wyczucie oraz ułatwiają dostrzeganie subtelności, z których składa się technika prowadzenia konia w wysokim sporcie.

1. CHEYENNE

Koń profesor, kiedyś koń sportowy, wyszkoliła wielu jeźdźców i przeprowadziła przez parkury wielu początkujących zawodników. Jest odważna, zrównoważona i dzielna. Zawsze na drugiej stronie i zawsze na czysto☺ .

Kobyłka przykuwa uwagę swoim niesamowitym i niepowtarzalnym wyglądem. Ma niezwykłą rzadką maść gniado tarantowatą plamistą.

Cheyenne pracuje również jako koń woltyżerski.

cheyenne cheyenne2 cheyenne3 cheyenne4

2. BUJDA

Bezpieczny koń dla początkujących jeźdźców, ale również niezwykle ambitny i spełniający oczekiwania jeźdźców zaawansowanych. Ma bardzo dobrą technikę skoku oraz imponujący ruch. Ma doświadczenie startowe na zawodach skokowych. Regularnie wyjeżdża i uczestniczy w pokazach woltyżerskich naszej klubowej drużyny.

bujda1 bujda2 bujda3 bujda4

3. CYNIA

Koń po karierze skokowej. Niezwykle ambitna i delikatna w prowadzeniu. Miękko nosi i utrzymuje subtelny kontakt z ręką jeźdźca. Jest srokata i ze względu na swoją nietypową maść ma swój fanklub. Wielbiciele Cyni dbają o to by srokate plamy były białe, a grzywa i ogon zawsze uczesane☺.

cynia cynia2 cynia3

4. CENTURION

Koń sportowy po długoletnim treningu. Ma duże doświadczenie startowe. Przewozi naszych zawodników przez brązowe i srebrne odznaki jeździeckie. Nasi klubowicze startują na Centku i odnoszą sukcesy w swoich pierwszych zawodach. Opanowany, ambitny i piękny. Ma bardzo efektowny ruch i lubi galopować w najwyższym stopniu zebrania.

centurion centurion2 centurion3 centurion4

5. CALLAS

Przez wiele lat koń podstawowy Pani Trener. Teraz jeden z lepiej wyszkolonych koni szkolnych. Doskonały skoczek. Niezwykle ambitna lecz bywa często humorzasta jak typowa kobyła. Zazdrosna o inne konie i często dominująca. Bardzo dobrze spisuje się podczas treningów bez ogłowia jest wrażliwa na subtelności dosiadu.

callas callas2 callas3

6. MADERA

Madera kuc sportowy DRP. Bardzo poprawnie wytrenowana kobyłka. Jest grzeczna przy obsłudze i miękko nosi. Reaguje na delikatne pomoce. Spisuje się jako koń profesor na lekcjach dosiadu oraz na treningach ujeżdżeniowo skokowych. Ze względu na swój charakter i niezwykłe umaszczenie jest ulubienicą wszystkich dzieci.

madera madera2

Konie w treningu sportowym

1. MADOX

Kuc sportowy DRP grupa D. Koń w treningu sportowym. Bardzo grzeczny choć ciągle nieufny. Ma doskonały ruch i niezwykły talent. Będzie rozwijał się w naszym klubie pod okiem profesjonalistów, po to by w przyszłości rozpocząć współpracę z młodym zawodnikiem.

madox madox madox2

Konie w pensjonacie

1. OCEANIA