Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Nasze motto

Nie zaznał nikt jeździectwa blasku, kto nigdy nie całował ujeżdżalni piasku


Oferta ośrodka:

top

1. Nauka jazdy konnej

Jazda konna rekreacyjna


Dla początkujących

Z nami rozpoczniesz swoją przygodę z końmi

Chcesz rozpocząć przygodę z końmi? Trafiłeś w idealne miejsce – mamy bardzo dobrze przygotowane i spokojne konie dla początkujących jeźdźców i wiemy jak wspólnie przejść przez początki – żeby nie były najtrudniejsze i przyniosły dobre efekty.

Zajęcia odbywają się na lonży oraz w małych grupach dwu lub trzy osobowych co zapewnia komfort psychiczny i bezpieczeństwo początkującym jeźdźcom. Uczymy czyszczenia, siodłania, wsiadania, jazdy stępem, kierowania, zatrzymania, ruszenia, kłusa anglezowanego, przejeżdżania przez drągi i kawaletki, galopu w półsiadzie, jazdy na oklep, kłusa ćwiczebnego, galopu w pełnym siadzie, utrzymywania równowagi we wszystkich trzech chodach w tempie roboczym bez strzemion.


Dla zaawansowanych

Uczymy prawidłowego wykonania półparady i ustawienia konia na pomoce we wszystkich trzech chodach oraz w przejściach pomiędzy chodami i w obrębie chodów.

Uczymy skoków przez pojedyncze przeszkody z kłusa i galopu w tempie roboczym. Doskonalimy równowagę na przeszkodzie i poprawność półsiadu. Uczymy poprawnego poruszania się tempem roboczym po czworoboku ujeżdżeniowym i podstaw kreślenia rysunku figur ujeżdżeniowych.

Prowadzimy zajęcia dosiadowe w dosiadzie ujeżdżeniowym i skokowym doskonalące równowagę w siodle, kooordynację ruchową oraz poprawność napięcia mięśniowego.

W ramach zajęć rekreacyjnych przygotowujemy kursantów do Egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką.Jazda konna dla najmłodszych dzieci, już od 3lat

Dla najmłodszych dzieci proponujemy przejażdżki konne z wykorzystaniem pasa woltyżerskiego który zwiększa bezpieczeństwo i umożliwia wprowadzenie większej gamy ćwiczeń równoważnych i koordynacyjnych. Uczymy obcowania z koniem oraz utrzymywania równowagi w stępie i kłusie. Uzupełnieniem są elementy woltyżerki czyli gimnastyki artystycznej wykonywane na grzbiecie poruszającego się konia. Woltyżerka jest niezbędnym treningiem uzupełniającym dla początkujących jeźdźców, ponieważ wzmacnia i rozwija mięsnie niezbędne do uzyskania równowagi i gibkości dosiadu. W razie potrzeby dla najmłodszych dzieci zapewniamy dodatkową asekurację z góry lub z dołu.

Zajęcia woltyżerki w sezonie wiosenno-letnim odbywają się również w grupach i połączone są z zajęciami ruchowymi i gimnastyką na ziemi.